Dovolená Egypt Marsa Alam

Dovolená Egypt Marsa Alam                          

Egypt nabízí řadu turistických zajímavostí jako pyramidy v Gíze nebo chrámový komplex Údolí králů, ale hlavně turisty vyhledávná turistická letoviska jako např. Marsa Alam . Destinace Marsa Alam  je vyhledávaná hlavně pro ideální možnosti  potápění a šnorchlování. Další aktivitou, kterou jen tak někde nezažijete je jízda na velbloudech, čtyřkolkách nebo v Jeepech v  poušti.

Řeč

Oficiálním úředním jazykem Egypta je Arabština. Zaměstnanci státních institucích a podnikatelé mluví anglicky. Rovněž většina publikací ve státním sektoru je tvořena v arabsko-anglické mutaci.

Legislativa a předpisy

Občané České republiky jsou povinni cestovat do Egypta s platným cestovním pasem, jehož doba splatnosti je nejméně 6 měsíců po návratu. Dále si do Egypta musíte zajistit  vízum, které získáte za poplatek  na všech letištích-vstupních místech do Egypta.

Egyptská měna

V Egyptě je hlavní měnou egyptská libra (LE), ta se dělí na 100 piastrů (PT). 1 EUR = cca 8,7 LE, 1 USD = cca 7,8 LE, 1 LE = cca 3,10 Kč. V Egyptě se nespoléhejte na platbu kartou. Doporučujeme se vybavit značnou hotovostí v EUR nebo USD, protože na místních tržištích a výletních místech se platí výhradně hotově.

Časový rozdíl v Egyptě

V době letního času se pro Čechy nic nemění, v období zimního času je pak časový posun +1 hodina.

Na co si dát pozor

V Egyptě je dlouhodobým zvykem darovat tzv. bakšiš. Ten je vnímán jako pomoc člověka jinému člověku, protože turista nechá v hotelu za jedu noc více, než si vydělá průměrný egypťan za jeden měsíc práce.

 

Dovolená Egypt Marsa Alam