Dovolena Egypt s Cpatravel

Dovolena Egypt                                            

Egypt nabízí řadu turistických zajímavostí, jako jsou například pyramidy v Gíze, nebo chrámový komplex Údolí králů. Turisty jsou vyhledávány především letoviska jako například Hurghada, marsa Alam nebo Sharm El Shejkh. Tyto destinace u Rudého moře nabízí ideální podmínky pro potápění i šnorchlování. Další aktivitou, kterou jen tak někde nezažijete je jízda na velbloudech, čtyřkolkách nebo v Jeepech v saharské poušti.

Řeč

Úřední jazyk v Egyptě je Arabština. Státní zaměstnanci mluví  anglicky i většina publikací je v arabsko-anglickém jazyce.

Legislativa

Občané České republiky jsou povinni cestovat do Egypta s platným cestovním pasem, jehož doba platnosti je minimálně 6 měsíců po návratu z Egypta.

Pokud cestujete do Sinajských resortů Sharm El Shejkh, Nuwejba, Dahab nebo Taba, na méně než 14 nebudete vízum potřebovat. Chystáte li se ale i mimo tyto resorty budete vízum potřebovat! Získat ho můžete na letišti v Káhiře, nebo jiných letištích.

Egyptská měna

V Egyptě je hlavní měnou Egyptská Libra, 1 Euro = cca 8,7 LE, 1 USD = cca 7,8 LE, 1LE = cca3,10 Kč V Egyptě doporučujeme vzít si značnou hotovost Euro nebo Dolary jelikož na tržištích a výletních místech se platí výhradně hotově.

Časový rozdíl

V době letního času se nic nemění, v období zimního času je posun + 1 hodina

Na co si dát pozor

V Egyptě je zvykem dávat-darovat, takzvaný Bakšiš, ten je vnímán jako pomoc člověka jinému člověku, protože turista nechá v hotelu za jednu noc více, než vydělá průměrný egypťan ja jeden měsíc.

Destinace: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Shejkh

 

Dovolena Egypt