Bulharsko dovolena

Bulharsko dovolena

Bulharsko dovolená                            

Bulharsko

Bulharsko se nachází na Balkánském poloostrově, kromě moře a krásných písčitých pláží naleznete v Bulharsku úžasné pohoří Rila s nejvyšší necelých tři tisíce metrů vysokou horou Musala, Pirin a Rodopy.Také zde najdete nám známou řeku Dunaj, který zde ústí do moře.

Bulharsko to jsou  ale hlavně jsou písečné pláže, překrásné hotely, ale i rodinné vily a apartmány. V Bulharsku na Vás čeká velké množství barů, kaváren, diskoték, obchodů i stánků se suvenýry, vše za příznivé ceny cca o 10% nižší než v ČR. Čekají na Vás také aquaparky, lodní výlety, množství vodních sportů atd…Pro cesty do Bulharska jsou nejvýhodnější měsíce červen až září , kdy jsou teploty nevyšší a voda dosahuje až 28 stupňů.

Suny Beach – Slunečné pobřeží patří mezi největší letoviska v Bulharsku, leží přibližně 35 km od Burgasu.

Pro turistiku můžeme doporučit již zmiňované pohoří Rodopy, kde uvidíte úchvatné přírodní krásy, křišťálově čisté řeky, navštívit můžete pravoslavé kláštery, lázeňské městečko Devin s léčebnými procedurami, Skanzen Etara, nebo bývalé hlavní město Veliko Tarnovo, které Vás určitě zaujme domky postavených ve skále.

V Bulharsku na Vás čekají letoviska jako jsou :

Slunečné pobřeží - 10 km dlouhá písčitá pláž.

Sv.Vlas – 4 km od Slunečného pobřeží

Primorsko – původně rybářská vesnička, dnes je to známé turistické letovisko.

Zlaté Písky a další……..

 

Kuchyně

V bulharské kuchyni najdete především zeleninu, vepřové, kuřecí a jehněčí maso a pokrmy z ryb. Typickou úpravou masa je pečení na roštu. Speciality bulharské kuchyně jsou-karbenátky Kjufteta, Džuveč, plněné papriky, známá Musaka, karbanátky Keftě a Kebabče, drčťková polévka Škembe čorba, nebo sýry Kaškaval a známý Špský salát. V ubytovacích zařízeních-hotelích se podává především mezinárodní kuchyně.

Pláže

Na více jak  300 km dlouhém pobřeží se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře naleznete bohatou nabídku vodních sportů, tobogánů, včetně plážového servisu tj lehátka a slunečníky za poplatek. Jelikož jsou v Bulharsku pláže bezplatné, můžete si vzít slunečník vlastní. Mimo velkých pláží naleznete v Bulharsku malé a opuštěné pláže kde nebudete nikým rušeni.

Měna

Národní měna je 1 Leva.

Platební karty můžete použít ve vybraných restauracích a hotelích. Hotovost můžete vyzvednou ve všude přítomných bankomatech.

Cestovní doklady, pasy

Občané České republiky mohou cestovat do Bulharska na cestovní pas, nebo na občanský průkaz.

Celní předpisy

V Bulharsku platí volný pohyb v rámci EU. Na některé zboží jsou stanovené limity pro osobní spotřebu, jako například: 800 ks cigaret, 200 ks doutníků, 10 l. tvrdého alkoholu, 90 l vína a 110 l piva.

Elektrické napětí, je v Bulharsku dle EU normy 220 V. Můžete zde narazit na jiný typ zásuvek na který je třeba si pořídit adaptér, který je k dostání běžných obchodech.

Časový rozdíl, je v létě +1 hodina a v zimě + 2hodiny proti středoevropskému času.

Hlavní město: Sofia

Počet obyvatel: 7 300 000.

Úřední jazyk: Bulharština, lze se domluvit i česky, rusky, německy a anglicky.

Doba letu: cca 2 hodiny

Velvyslanectví ČR v Bulharsku

G.S.Rakovski 100, 1000 Sofia

Tel:+359 294 868 00, +359 294 868 18

Mail:sofia@embassy.mzv.cz

www.mzv.cz/sofia

 

 

Bulharsko dovolená