Dovolená Řecko All inclusive 2018

Dovolená Řecko All inclusive 2018

Dovolená Řecko all inclusive 2018                    

Dovolená Řecko all inclusive 2018, je to pravé pro prožití bezstarostných chvílí odpočinku bez starostí. Na dovolenou jedete odpočinout- relaxovat a k tomu je právě program all inclusive.

Řecko nazývané kolébkou civilizace, je země kterou si určitě zamilujete. Naleznete zde, čisté moře, krásné pláže okouzlující přírodu, mnoho Antických památek a bájné historie, to jsou důvody,  proč je Řecko tolik vyhledávanou destinací. Čekají na Vás obchody a obchůdky se suvenýry, zlatými šperky, Řeckou keramikou, dále restaurace a taverny s místními specialitami. Při nákupech nesmíte zapomenout na Řecké olivy , kvalitní olivový olej, nebo typicky Řecké Ouzo.

Řecko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Vaši dovolenou můžete trávit na pevnině na Olypské riviéře pod bájným Olympem, nebo na krásném poloostrově Chalkidiki připomínající údajně Poseidonův trojzubec. Navštívit zde můžete například kláštery Meteora 534 metrů nad mořem, nebo krásnou Soluň , druhé největší město v Řecku. Řecko má pro trávení Vaší dovolené také mnoho krásných a hojně navštěvovaných ostrovů jako jsou například: Kréta, Kypr, Rhodos, Kos, Samos, Korfu, Lefkada, Zakynthos, Santorini  a další…

Na těchto ostrovech si určitě vyberete místo které si zamilujete a kde prožijete báječnou dovolenou, ať už na rušných plážích, nebo v klidné zátoce kde budete úplně sami.

Obdivovat zde můžete řadu antických památek, ke kterým cestovní kanceláře pořádají řadu výletů. Výlet si ale můžete vybrat mimo památek i do některého z mnoha aquaparků, lodní výlet po moři či řecký večer s hudbou, tancem, dobrým řeckým jídlem a specialitami včetně dobrého vína nebo známého Ouzo. Příjemným zážitkem jsou pak večerní procházky malebnými uličkami a za doprovodu řecké hudby můžete strávit večer v některé z místních taveren s ochutnávkou řecké kuchyně.- Jamas-na zdraví a – Kaliorexi-dobrou chuť.

Řecká kuchyně

Zdravá a pestrá řecká kuchyně je hlavně velmi zdravá založená na olivovém oleji, koření a rybích specialitách. Rozhodně musíte v Řecku ochutnat známý Gyros- kousky masa, Musaku-zapékaný lilek s mletým masem, i u nás již známé Tzatziki- jogurt a okurek, ale ty řecké jsou prostě nejlepší. Mnoho řeckých zákusků a to vše zapijete dobrým vínem. Budete li se chystat k odchodu z restaurace nebo taverny, nedivte se že Vám přinesou řeckou pálenku, Ouzo nebo ovoce na vrub podniku jako poděkování, nebo aby jste ještě neodcházeli..

Pláže

Najdete zde velké písečné pláže plné turistů, ale i menší pláže kde budete úplně sami. O počasí se bát nemusíte v Řecku slunce svítí více jak 300 dní v roce. Řecké pláže jsou veřejné, tak že si můžete vzít vlastní slunečník a lehátka, nebo si pronajmout lehátka a slunečník za cca 5-8 Euro. Na plážích nabízí některé restaurace plážový servis zdarma, ale musíte si zakoupit nějaké nápoje.

Pobytová taxa

V Řecku je od roku 2018 zavedena pobytová taxa, která platí od 1.1.2018. Pobytová taxa se platí v ubytovacím zařízení kde jste ubytováni a její výše se odvíjí od kategorie ubytovacího zařízení. Ceny se pohybují od 1,5 – 4 Euro za pokoj a noc dle zařízení, ale její výše se může během sezony měnit.

Měna

1 Euro = 100 centů.   Většina hotelů, restaurací a obchodů přijímá platební karty. K výběru hotovosti můžete využít dostupné bankomaty, ale v menších destinacích doporučujeme vzít sebou raději hotovost. České koruny v Řecku nevyměníte.

Celní předpisy

V Řecku platí volný pohyb v rámci EU. Na některé druhy zboží jsou stanovené limity pro osobní spotřebu jako například: 800 ks cigaret, 200 ks doutníků, 10 l lihovin, 90 l vína, 110 l piva. Vývoz historických předmětů je zakázán.

Cestovní doklady-pas

Občané České republiky mohou cestovat do Řecka na cestovat na cestovní pas nebo na občanský průkaz.

Řeč

Úředním jazykem v Řecku je řečtina, ale domluvíte se většinou i anglicky a německy.

 

Doba letu dle destinace 2,30 hod.

Časový rozdíl  +1 hodina

Hlavní město Atény

Počet obyvatel  11 mil.

Velvyslanectví v Řecku

G.Seferis str.6

Palaio Psychico

154 52 Athens-Greece

Tel. +30 210 671 37 55, 672 53 32

Mail: athens@embassy.mzv.cz

www.mzv.cz/athens

 

Báječnou dovolenou v Řecku Vám přeje Cpatravel

   

 

Dovolená Řecko all inclusive 2018