Itálie dovolená levné apartmány bibione

Itálie dovolená levné apartmány Bibione

Itálie dovolená levné apartmány Bibione          

 

Itálie, jedna z nevíce navštěvovaných destinací českými turisty, hlavně z důvodu dostupnosti vlastní dopravou.

Itálie, to jsou krásné Dolomity, pro trávení zimních sportů, nebo letních výletů, Alpské ledovce, velká jezera, ale i průzračné moře, krásné písčité pláže a největší středomořské ostrovy. Itálie to jsou také památky jako například Benátky, Řím, Florencie, ale také pizza nebo pasta-špagety s dobrým vínem, kvalitní italskou kávou a ochutnat musíte i italskou zmrzlinu kterou Vám naberou tolik, že budete rádi že ji sníte.

Navštívit zde můžete rušné a široké pláže i několik kilometů dlouhé, nebo pláže malé, intimní nikým nerušené ale i  skalnaté vhodné k potápění. Itálie se vyznačuje především labužnickým stolováním s několika chody, vybraná vína, prosnulá móda a špičkový desing.

Itálie je prostě vůně pizzy a těstovin, hlučný Italský smích, slunce, moře a písčité pláže.

Itálie , to jsou ale také   středověké památky, které musíte při návštěvě Itálie vidět, Benátky- s romantickou projížďkou na Gondole,  Řím-historické centrum s Antickými památkami, Pisa-proslavená bílou šikmou věží, Pompeje-archeologické naleziště a mnoho dalších….

Nejnavštěvovanější letoviska:

Lignano- Je prvním letoviskem po příjezdu do Itálie, je vhodné především pro rodiny s dětmi. Naleznete zde písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, zábavní parky, zoo a aquapark. Milovníci kolečkových bruslí mohou využít upravené trasy až do Bibione.

Bibione- je v pořadí druhým letoviskem po příjezdu do Itálie. Patří k  nejznámějším a oblíbeným letoviskům, je vhodné jak pro méně náročnou klientelu , tak pro klientelu náročnější. Je proslulé 11 Km dlouhou , udržovanou pláží širokou 100 až  místy 200 metrů. Díky mírnému vstupu do moře je Bibione ideální pro rodiny s dětmi a neplavce. Moře  je zde čisté , ale u břehu může být díky malé hloubce a písku zakalené.  Pláž je veřejná i soukromá , za poplatek je možné si pronajmout lehátka, slunečníky nebo vodní šlapadla k dispozici jsou sprchy a WC.

Bibione se nachází nesčetné množství obchodů a restaurací s typickou Italskou kuchyní, dále bary a diskotéky, které nabízí bujarý večerní život. 

Milovníci kolečkových bruslí určitě uvítají dlouhé upravené trasy z Bibione  až do sousedního Lignano

Caorle, Lido di Jesolo nebo Benátky se nachází v blízkosti těchto letovisk.

Rimini- Oblíbené letovisko které se nachází na pobřeží střední Itálie, cca 200 km od Benátek. Písečná pláž  je 40 km dlouhá a 50 m široká. Díky pozvolnému vstupu je Rimini vhodné především pro rodiny s dětmi a neplavce. Potápění zde není vhodné z důvodu malé hloubky. V Rimini, tak jako v celé Itálii je zajištěn perfektní plážový servis včetně sociálního zařízení. Udržované pláže s kvalitním zázemím řadí Rimini mezi špičku v Itálii. Rimini je nejrušnějším letoviskem Adriatické riviéry, najdete zde mnoho obchodů, barů, restaurací a diskoték, ale i pestrou škálu sportovních, kulturních a relaxačních aktivit, Italské kuchyně a lodních  výletů na moři. Podobnou koncentraci uvedených aktivit  naleznete v Itálii jen velmi těžko.

Jsou to například: Vodní park-Atlantica,  Největší italský lunapark-Mirabilandia, Pohádkový svět pro nejmenší-Aguafan, Delfinárium-Oltremare, Obří vodní park-Aguafan, Nebo největší akvárium Jaderské riviéry-Le Navi.

Italská kuchyně

Italská kuchyně je vyhlášená asi po celém světě. Používá se v ní hlavně zelenina, těstoviny, různé druhy mouky, olivový olej, bylinky a ryby, sýry a šunka. Známé tiramisu a již zmiňovanou italskou zmrzlinu prostě musíte ochutnat a nakonec si dáte doušek opravdu výborné Italské kávy, to je prostě nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Atmosféra

V Itálii se setkáte s typickým italským temperamentem. Italové jsou prostě hluční, zábavní usměvaví, ochotní a proto italská letoviska pulsují do pozdní noci.

Doprava do Itálie

Vaše dovolená u moře v Itálii je pouhých 7-8 hodin cesty autem. Z Prahy do Bibione je to cca 760,-Km, cestu zvládnete za 8 hodin a z Brna 670,- Km přijedete za necelých 7 hodin.  V Rakousku si musíte koupit dálniční známku a v Itálii počítejte s platbou u mýtných bran, kde můžete platit nejlépe platební kartou. Další možnosti jsou autobusovou dopravou nebo letecky.

 

Cestovní doklady-pas

Občané České republiky mohou cestovat do Itálie na cestovní pas nebo na občanský průkaz.

Jazyk: Italština

 Hlavní město: Řím

Měna: 1 Euro

Velvyslanectví ČR v Itálii:

ZÚ Řím se nachází v ulici Via dei Gracchi 322, Roma, 00 192
tel.: +39 063609571
fax: +39 063244466
e-mail. rome@embassy.mzv.cz
web www.mzv.cz/rome

pracovní doba: 7:45–16:15 hod.

Konzulární oddělení: Tel. 0039 0636095739, 0636095741, 0636095745,

e-mail: consulate_rome@mzv.cz

pohotovostní telefon pro případy nouze českých občanů: 0039 335 310450

 

Přejeme prožití báječné dovolené s Cpatravel

  Itálie dovolená levné apartmány Bibione