Turecko dovolena s Cpatravel

Turecko dovolená                                              

Turecko, malebná země Orientu, to jsou krásné, písčité, pláže zalité sluncem, na kterých můžete provozovat nejrůznější druhy sportů, ale také výlety na replikách starodávných lodích. Turecko to je také majestátné pohoří Taurus. Pro Vaši dovolenou jsou v Turecku dvě letoviska , Turecká riviéra, která se rozprostírá na jihu Turecka a Egejská riviéra, která leží na jihozápadním cípu Turecka.

Turecko to jsou ale i Mešity, Antické památky, výjimečný přírodní úkaz PAMUKKALE -  vápencová kaskádová jezírka, Vodopády DUDEN,  BELEK ráj pro golfisty, Side s krásnými písčitými plážemi nebo Alanya se známou písčitou Kleopatřinou pláží.

Turecké Parní lázně, patří k tradičním a oblíbeným léčebným procedurám v Turecku, které by jste měli navštívit. Po dokončení všech procedur prý přijde Vaše znovuzrození.

V Turecku  jsou všude přítomné obchody a obchůdky  se vším, na co si jen vzpomenete.

 Jsou zde ale také kavárny a restaurace s místními specialitami jako například Kebab-plátky masa opečené na rožni, Kofte-placky z mletého masa, cukrovinky Baklava nebo Chalva. Národním nápojem je všude přítomný čaj který se podává ve speciálních skleničkách. Najdete zde ale i moderní MC Donald, nebo různé značkové obchody. Nákupy v Turecku Vás  určitě zaujmou , hlavně ženy.

Turecko to je pohostinnost, ale i smlouvání, typické pro místní obchodníky.

Turecku se potkává Orient s moderním světem. Na straně jedné Mešity a památky a na straně druhé moderní hotely , tobogány a golfová hřiště.

Letoviska:  KEMER, ANTALIA, BELEK, SIDE, ALANYA-Turecká riviéra

Letovisko: BODRUM-Egejská riviéra

Turecká kuchyně

Turecká kuchyně je směs arabské kuchyně se středomořskou, perskou, kurdskou a indickou. Jsou to především zdravé a chuťově výrazné pokrmy vařené na páře a olovovém oleji. K zeleninovému salátu si můžete dát například známý Kebab - plátky masa opečené na rožni nebo Kofte - placky z mletého masa. V Turecku si ale můžete dát i klasický steak a hranolky, vše je jen na Vás co si  objednáte to Vám ochotný personál připraví  přinese. V Turecku je takzvaným národním nápojem Čaj, který se podává ve speciálních skleničkách. Za mého pobytu v Turecku to byl především lahodný jablečný čaj, který byl opravdu velice dobrý. Na závěr nejznámější cukrovinky jsou v Turecku Baklava a Chalva.

Měna 

Měnou v Turecku je  stále Turecká lira. TRY = 100 Kuryšů. Do Turecka si můžeme vzít hotovost maximálně 10 000 Euro, to samé platí pro vývoz z Turecka do EU. Pro výběr peněz  můžete použít bankomaty, nebo platby kreditní kartou  Ve většině hotelů i obchodů. České koruny Vám v Turecku nevymění.

Cestovní doklady

 Občané České republiky musí mít při cestě do Turecka platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu z Turecka. Vízum do Turecka pro rekreační účely nepotřebujete nepřesáhne li doba pobytu 90 dní. Z důvodu možných změn doporučujeme před cestou do Turecka ověřit si vstupní podmínky do země.

Celní předpisy

Při cestě do Turecka se zdržte dovozu velkého množství alkoholu cigaret nebo omamných látek, které jsou zde přísně trestány.

Bezcelně lze do Turecka dovézt například: 200 kusů cigaret, 10kusů doutníků, 200g tabáku, 1Kg kávy, 1 láhev alkoholu.

Léky a zdravotní potřeby si berte pouze pro osobní potřebu.

Vývoz starožitných předmětů a archeologických kamenů je přísně zakázán.

Pláže a plážový servis

Pláže jsou v Turecku veřejné, můžete zde využít plážový servis za poplatek od 2 do 6 Euro to je dvě lehátka + slunečník. Můžete si také vzít slunečník vlastní nebo si jej vypůjčit. Některé hotely nabízí slunečníky zdarma nebo se slevou. Na plážích je  také velký výběr vodních sportů, občerstvení, plážové bary  a sprchy.

Řeč

Úřední jazyk je Turečtina, domluvíte se i anglicky a německy.

Doba letu:  cca 3 hod.

Letiště: Antalia , Bodrub.

Rozloha:             cca 783 500 km2

Počet obyvatel: cca 72 mil

Hlavní město:    Ankara

České velvyslanectví v Turecku:

Antalia, 1385 Sokak No.20 TR-07100

tel:+90242 322 6183, Fax:+90242 322 6182

Mail: antalya@honorary.mzv.cz

Báječnou dovolenou v Turecku Vám přeje CPAtravel.

Turecko dovolená